Hoofdpagina: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
| Regel 4: | Regel 4: | ||
==bouwstenen== | ==bouwstenen== | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
! type !! omschrijving | ! type !! categorie !! omschrijving | ||
|- | |- | ||
| actuator || [[ | | actuator || verlichting || [[hue]]-lamp | ||
|- | |- | ||
| actuator || [[ | | actuator || verlichting || [[licht]] | ||
|- | |- | ||
| actuator || [[ | | actuator || verwarming || [[thermostaat]] | ||
|- | |- | ||
| actuator || [[ | | actuator || verwarming || [[airconditioning]] | ||
|- | |- | ||
| actuator || [[ | | actuator || verwarming || [[raamuitzetter]] | ||
|- | |- | ||
| actuator || [[ | | actuator || verwarming || [[radiatorventiel]] | ||
|- | |- | ||
| actuator || [[ | | actuator || beveiliging || [[deurontgrendeling]] | ||
|- | |- | ||
| actuator || [[ | | actuator || beveiliging || [[sirene]] | ||
|- | |- | ||
| actuator || [[ | | actuator || beveiliging || [[zwaailicht]] | ||
|- | |- | ||
| | | actuator || beveiliging || [[telefoonalarmering]] | ||
|- | |- | ||
| sensor || [[ | | sensor || beveiliging || [[valdetectie]] | ||
|- | |- | ||
| sensor || [[ | | sensor || beveiliging || [[alarmknop]] | ||
|- | |- | ||
| sensor || [[ | | sensor || - || [[afstandsbediening]] | ||
|- | |- | ||
| sensor || [[ | | sensor || - || [[smartphone]] | ||
|- | |- | ||
| sensor || [[ | | sensor || - || [[infraroodbediening]] | ||
|- | |- | ||
| sensor || [[ | | sensor || beveiliging || [[detectiemat]] | ||
|- | |- | ||
| sensor || [[ | | sensor || - || [[wcd-schakelaar]]s | ||
|- | |- | ||
| sensor || [[ | | sensor || verwarming ||[[temperatuursensor]] | ||
|- | |- | ||
| sensor || [[ | | sensor || beveiliging || [[rookdetector]] | ||
|- | |- | ||
| sensor || [[ | | sensor || beveiliging || [[CO-detector]] | ||
|- | |- | ||
| sensor || [[ | | sensor || beveiliging || [[gasdetector]] | ||
|- | |- | ||
| sensor || [[ | | sensor || beveiliging || [[vochtsensor]] | ||
|- | |- | ||
| sensor || [[ | | sensor || beveiliging || [[bewegingsdetector]] | ||
|- | |- | ||
| sensor || [[ | | sensor || beveiliging || [[raamcontact]] | ||
|- | |- | ||
| controller || [[internet-hub]] | | sensor || beveiliging || [[deurcontact]] | ||
|- | |||
| controller || - || [[internet-hub]] | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Versie van 25 nov 2013 20:19
domeinen
bouwstenen
| type | categorie | omschrijving |
|---|---|---|
| actuator | verlichting | hue-lamp |
| actuator | verlichting | licht |
| actuator | verwarming | thermostaat |
| actuator | verwarming | airconditioning |
| actuator | verwarming | raamuitzetter |
| actuator | verwarming | radiatorventiel |
| actuator | beveiliging | deurontgrendeling |
| actuator | beveiliging | sirene |
| actuator | beveiliging | zwaailicht |
| actuator | beveiliging | telefoonalarmering |
| sensor | beveiliging | valdetectie |
| sensor | beveiliging | alarmknop |
| sensor | - | afstandsbediening |
| sensor | - | smartphone |
| sensor | - | infraroodbediening |
| sensor | beveiliging | detectiemat |
| sensor | - | wcd-schakelaars |
| sensor | verwarming | temperatuursensor |
| sensor | beveiliging | rookdetector |
| sensor | beveiliging | CO-detector |
| sensor | beveiliging | gasdetector |
| sensor | beveiliging | vochtsensor |
| sensor | beveiliging | bewegingsdetector |
| sensor | beveiliging | raamcontact |
| sensor | beveiliging | deurcontact |
| controller | - | internet-hub |
protocollen
op het web
- Slimmer Leven 2020 met diverse projecten
- Stichting KIEN: zorg-comfort-en-veiligheid-in-de-bestaande-woning (KIEN = Knooppunt Innovatie Elektrotechniek Nederland)
- The Battle For The Connected Home Is Heating Up
- domoticavergelijken.info
- revolv.com draadloze Z-wave, wifi hub